Едуардс вкара 34, когато Уулвс победи Спърс със 114-105 без Таунс
AP News | 2024-02-28 | 05:32:49

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 34 точки, завръщайки се от страх от контузия точно преди полувремето, а Минесота Тимбъруулвс победи Сан Антонио Спърс със 114-105 във вторник вечер без Мача на звездите Карл-Антъни Таунс.

Таунс пропусна мача поради лични причини. По-рано през деня Таунс почете паметта на съотборник от гимназията в Instagram. Треньорът на Минесота Крис Финч каза преди мача, че се надява Таунс да пропусне само един мач.

Руди Гобер, който се върна, след като пропусна мач с изкълчване на левия глезен, добави 13 точки и 17 борби за Тимбъруулвс в своя най-нов мач със своя сънародник от Франция Виктор Уембаняма.

Уембаняма отбеляза 17 точки и 13 борби, докато Сан Антонио загуби петата си поредна загуба и 12 от последните си 13 мача. Уембаняма вкара осем точки за малко повече от пет минути, за да отвори мача, но не отбеляза отново до 3 при 2:55 до края на третата четвърт.

Наз Рийд добави 22 точки от пейката за Минесота, която спечели шест от седем и започна деня наравно с Оклахома Сити Тъндър на върха в Западната конференция с 40-17.

Изглежда, че Едуардс нарани левия си глезен преди полувремето, като остана на земята няколко минути, преди да му бъде помогнато да стане с помощта на атлетичните треньори на отбора. Но Едуардс излезе след полувремето, когато разтревожената публика го аплодираше, докато стреляше преди второто полувреме.

Едуардс вкара широко отворена тройка, за да осигури преднина от 83-61 в края на третата четвърт вдигна публиката от местата й, а след това открадна топката на половината корт и завърши с ударно забиване, за да покаже, че контузията не притеснява звездния страж.

С отбелязването на Уембаняма, Сан Антонио използва Серия от 8-0, за да вземе ранна преднина, но Минесота последва със собствена серия от 12-1 - с шест точки от Едуардс - за да поеме контрола. Вълците в крайна сметка поведоха с цели 24.

Девин Васъл добави 21 точки, а Келдън Джонсън имаше 20 за Сан Антонио, който се доближи в рамките на шест с 33,6 секунди преди края. Шпорите допуснаха 23 загуби, което доведе до 30 точки за Тимбъруулвс.

Нападателят на Минесота Кайл Андерсън напусна мача в третия мач със стягане на лявото бедро и не се върна.